ریتم نو | سایت خبری - تحلیلی موسیقی ایران و جهان

تاریخ انتشار: ۱۵:۳۴ - ۰۱ خرداد ۱۳۹۸
آثار کیوان ساکت با همراهی ارکستر فیلارمونیک پاریس شرقی

"صدای صلح" به رهبری آرش فولادوند به صحنه می‌روند

ارکستر فیلارمونیک پاریس به رهبری آرش فولادوند آثار کیوان ساکت را در شهرهای لندن و پاریس روی صحنه می‌برد.
آثار کیوان ساکت با همراهی ارکستر فیلارمونیک پاریس شرقیبه گزارش ریتم نو، آرش فولادوند رهبر ارکستر درباره اجرای پیش رو توضیح داد: چندی پیش از کیوان ساکت دعوت کردیم که به فرانسه بیاید و مجموعه‌ای از آثار ارکسترال‌شان را با ارکستر بزرگ فیلارمونیک پاریس شرقی اجرا کنند.
او ادامه داد: در این کنسرت گروه کُر بهار پاریس و گروه کُرال لندن به‌عنوان بزرگ‌ترین گروه کُر ایرانی در خارج از کشور شرکت خواهند کرد که مجموعاً بیش از صد خواننده زن و مرد هستند. این مجموعه آثار، در مجموعه کنسرت‌های "صدای صلح ۲۰۱۹" و آلبوم "لاله‌های سرخ ۲" اجرا خواهند شد.
فولادوند اضافه کرد: کیوان ساکت  قرار است آثار ارکسترال‌شان که گاهاً با خواننده‌های مختلفی اجرا کرده بودند را این بار با ارکستر بزرگ و تک‌نوازی خود ایشان اجرا کنند. این ارکستر در روزهای 31 ماه می و اول ماه ژوئن در کلیسای سن‌ کلوتیو پاریس، یکی از تاریخی‌ترین ساختمان‌های فرانسه و در روز نهم ماه ژوئن در سالن آمفی‌تئاتر لوگان هال لندن به هنرنمایی می‌پردازد.
او تأکید کرد: در این کنسرت 10 اثر از کیوان ساکت، 3 کار از خودم به همراه آهنگ "ای ایران" با تنظیم بانو گلنوش خالقی دختر روح‌الله خالقی اجرا خواهند شد.
این آهنگساز و رهبر ارکستر در پایان هم گفت: گلنوش خالقی اولین رهبر گروه کُر ملی ایران پیش از انقلاب بوده است. ورژن اولیه آهنگ "ای ایران" را آقای روح‌الله خالقی پدر بزرگوار ایشان تنظیم کرده بودند و حالا گلنوش خالقی ورژن دوم این آهنگ را برای کُر بزرگ و ارکستر بزرگ آماده کرده‌اند که قرار است با ارکستر فیلارمونیک پاریس شرقی و گروه کر بهار اجرایش کنیم


منبع: ریتم نو
ارسال نظرات
نام:
ایمیل:
* نظر:
یادداشت ادامه
کاش نام فلامک می‌شد خیابان دهلوی و نام کل سعادت‌آباد می‌شد شجریان

کاش نام فلامک می‌شد خیابان دهلوی و نام کل سعادت‌آباد می‌شد شجریان

خیلی اتفاق فرخنده‌ای ست که چند خیابان را به نام بزرگان هنر مزین کرده‌اند.