ریتم نو | سایت خبری - تحلیلی موسیقی ایران و جهان

کد خبر: ۵۸۴۷۳
تاریخ انتشار: ۱۲:۲۰ - ۰۸ دی ۱۳۹۷

کنسرت گروه بین‌المللی موسیقی «تکسیم» در تهران برگزارمی شود

«تکسیم» گروه سرشناس موسیقی ترکیه‌ای برای نخستین بار در تهران و برج میلاد روی صحنه می‌رود.
کنسرت گروه بین‌المللی موسیقی «تکسیم» در تهران برگزارمی شودبه گزارش ریتم نو، گروه بین‌المللی موسیقی «تکسیم» که یک گروه موسیقی بی‌کلام در ترکیه است، برای نخستین بار در تاریخ 18 دی‌ماه در برج میلاد روی صحنه می‌رود و چهره‌هایی چون: علی زندوکیلی، امید حاجیلی، یاشار خسروی و میثم مروستی در صفحات شخصی خود علاقه‌مندان به موسیقی را برای حضور در این اجرا دعوت کرده‌اند. 
این گروه موسیقی استانبولی در حالی در تهران به اجرای برنامه خواهند پرداخت که تاکنون سه آلبوم را در کشور ترکیه منتشر کرده‌اند.
اعضای گروه، هوسنو شان‌اندریجی (کلارینت)، آیتاچ دوغان (ساز قانون) و اسماعیل تونچبیلک( باغلاما)هستند.
محمود شبیری از تهیه‌کنندگان این کنسرت درباره این برنامه معتقد است: «حضور آرتیست‌های بین‌المللی معمولاً بر اساس عیار هنری آن‌ها در ایران اتفاق می‌افتد. گروه «تکسیم» کنسرت‌های فراوانی را در سال‌های گذشته روی صحنه برده است و انتشار تصاویر این کنسرت‌ها در ایران باعث شده این گروه طرفداران زیادی را داشته باشد.»
وی افزود: «18 دی‌ماه در برج میلاد با یک برنامه متفاوت در خدمت علاقه‌مندان به موسیقی هستیم و علاوه بر استقبال جالب برخی ستاره‌های موسیقی از این کنسرت در ایران، هیجان مخاطبین فراوان این گروه در کشور نیز غافلگیرمان کرده و امیدواریم با یک اجرای خوب بتوانیم پس از مدت‌ها کنسرت جذابی را روی صحنه ببریم.»
نام گروهِ «تکسیم»، از مشهورترین میدان شهر استانبول یعنی «میدان تکسیم» گرفته‌شده و آن‌ها در سال ۲۰۰۷ نخستین آلبومشان را با الهام از فضای این شهر منتشر کرده‌اند.
این گروه تابه‌حال سه آلبوم منتشر کرده‌اند: «تکسیم تریو » در سال ۲۰۰۷، «تکسیم تریوی ۲» در سال ۲۰۱۳ و «آهی» در سال ۲۰۱۶.
موسسه «رنگین کمان هنر جوان» به تهیه‌کنندگی محمود شبیری و سپهر صاحبی برگزارکنندگان این کنسرت هستند و بلیت‌فروشی آن در سایت «tik8» آغازشده است.


منبع: ریتم نو
ارسال نظرات
نام:
ایمیل:
* نظر: