ریتم نو | سایت خبری - تحلیلی موسیقی ایران و جهان

تاریخ انتشار: ۱۶:۵۸ - ۰۹ تير ۱۳۹۷
برای اواسط تیرماه

قرارداد اکران مستند «چاووش؛ از درآمد تا فرود» با گروه هنر و تجربه امضا شد

سرانجام پس از مدت‌ها انتظار قرارداد اکران مستند «چاووش؛ از درآمد تا فرود» به کارگردانی «آرش رئیسیان» و «هانا کامکار» امضا شد تا این اثر از تیرماه راهی پرده نقره‌ای گروه «هنر و تجربه» شود.
قرارداد اکران مستند «چاووش؛ از درآمد تا فرود» با گروه هنر و تجربه امضا شدبه گزارش ریتم نو، این مستند که پروژه بزرگی در حوزه موسیقی است از سال ۸۱ وارد مرحله تولید شد و مسیر پر فراز و نشیبی را طی کرد. سرانجام پاییز سال گذشته برای اعضای کانون چاووش و برخی هنرمندان سرشناس دیگر نمایش داده شد و مورد استقبال قرار گرفت. 
این مستند روایت مستندی از جوانان موسیقی‌دان در دهه پنجاه خورشیدی است که تلاش کردند گونه‌ای دیگر به موسیقی ایرانی بنگرند و امروز، اعضای آن همگی از بزرگان مسلم موسیقی ایران‌اند..
در این مستند روند شکل‌گیری دو گروه «شیدا» و « عارف» و در ادامه تشکیل کانون چاووش و درنهایت دلایل ازهم‌پاشیدگی آن موردبررسی قرار میگیرد. 
در این مستند هنرمندان برجسته موسیقی محمدرضا شجریان. زیدالله طلوعی. علی اکبر شکارچی. بیژن کامکار. حسین علیزاده. اردشیر کامکار. حمید متبسم. ارشد تهماسبی. شهرام ناظری. ارژنگ کامکار. هنگامه اخوان. عبداانقی افشارنیا. سعید فرج پوری. جمشید عندلیبی. محمد فیروزی. صدیق تعریف. مجید درخشانی. پشنگ کامکار. قشنگ کامکار. جمال سماواتی و هادی منتظری   نکات گوناگونی را درباره کانون چاووش عنوان می‌کنند. همچنین برخی از این هنرمندان در طول فیلم تک‌نوازی‌هایی دارند. بالاخره قرار است یکی از مهم‌ترین مستندهای موسیقی ایران تا اواسط تیر در سینماهای گروه هنر و تجربه به نمایش درآید.


منبع: ریتم نو
ارسال نظرات
نام:
ایمیل:
* نظر: