ریتم نو | سایت خبری - تحلیلی موسیقی ایران و جهان

تاریخ انتشار: ۱۳:۱۶ - ۱۱ خرداد ۱۳۹۷

اسحاق انور مناجاتی مدرن با شعری از عطار منتشر کرد / گم گشته برای تمام مردم جهان +صوت

«گم گشته» نام مناجاتی است که در فضایی کاملا مُدرن و بر روی یک ملودیِ یونانی با آواز اسحاق انور منتشر شده است.
اسحاق انور مناجاتی مدرن با شعری از عطار منتشر کرد / گم گشته برای تمام مردم جهانبه گزارش ریتم نو، آواز گم‌گشته با شعر عطار و براساس اندیشیدن و تعقل و سرشار از حس بندگی ساخته شده است. این مناجات نمونه‌ی قابل تاملی از مناجات مدرن محسوب می شود که بر روی موزیکی یونانی توسط اسحاق انور طراحی شده است. این اثر نشان میدهد که موسیقی در سراسر دنیا به خوبی می‌تواند نقش مناجات را ایفا کند و کلام عطار هم گویای این مطلب است که مردم دنیا که با مقوله مناجات آشنایی دارند در عبادتشان به دنبال معبود می‌گردند و غافل از این که گم گشته داستان خوندشان هستند.
اسحاق انور، خواننده آهنگساز و شاعر متولد اول اردیبهشت 1351 است. او تا کنون آثار بسیاری را ساخته و خوانده است و آهنگسازی آثار بسیاری از خوانندگان را برعهده داشته است.
انور، ردیف آوازی و سازی را با تعمق و تامل کار کرده و تدریس می‌کند. در ادبیات مرید بیدل دهلوی است. یک بار در مسابقات سراسری تلاوت قرآن شرکت کرده و مقام نخست را کسب کرده و پس از آن در هیچ مسابقه‌ی تلاوتی شرکت نکرده است.
تلاوت تمام قاریان مصری را دنبال می کند و به حصان وعمران و شحات انور بیشتر از سایرین ارادت دارد.
آخرین اثر منتشر شده با صدای اسحاق انور «جان سوزان» نام دارد.


ارسال نظرات
نام:
ایمیل:
* نظر:
تقویم هنری ادامه
یادداشت ادامه
هنوز مخاطبانی وجود دارند كه موسیقی درست می‌شنوند

هنوز مخاطبانی وجود دارند كه موسیقی درست می‌شنوند

من آقاي لودوویکو اینائودی را به خاطر همان قطعه‌ای كه در ميان يخ‌های قطبی اجرا كرد و بسيار مورد توجه قرار گرفت مي‌شناسم و صادقانه بگويم بقيه كارهاي ايشان را دنبال نكرده‌ام. اما درباره اجراي موسيقي «اينسترو منتال» يا موسيقي‌سازي بي‌كلام كه اجراي آقاي اينائودي نيز در اين زمره قرار مي‌گيرد بايد بگويم ...
آهنگساز گزیده کار

آهنگساز گزیده کار

خودش به گزیده کاری‌اش واقف است و هيجاني براي اينكه بيش از این‌ها كار كند ندارد، دهه ششم زندگي‌اش را سپري كرده است و درعین‌حال بخش عمده فعاليتش را معطوف به اجرا كرده. او لودوويكو اينائودی، آهنگسازي است كه ...