ریتم نو | سایت خبری - تحلیلی موسیقی ایران و جهان

تاریخ انتشار: ۱۳:۰۴ - ۱۱ خرداد ۱۳۹۷
به همت مرکز موسیقی بتهوون شیراز،

نخستین نمایشگاه تخصصی تار و سه تار برگزار شد

نخستین نمایشگاه تخصصی تار و سه تار، به همت مرکز موسیقی «بتهوون شیراز»، با حضور علاقمندان و سازندگان سازهای تار و سه تار از شهرهای مختلف کشور در شیراز برگزار شد.
نخستین نمایشگاه تخصصی تار و سه تار برگزار شدبه گزارش ریتم نو، مهدی دهقانی مدیر مرکز موسیقی بتهوون شیراز با اعلام این خبر گفت: «دوره ی اول از نمایشگاه های تخصصی بتهوون شیراز، از نیمه اردیبهشت در محل حوزه ی هنری فارس با حضور سازندگان معتبر سازهای تار و سه تار دایر شد. برگزاری این نمایشگاه حاصل تلاش چند ماهه مرکز موسیقی بتهوون بود، در این راستا بعد از انجام برنامه ریزی های لازم و اعلام فراخوان، سازهای فوق از سازندگان در شهرهای مختلف دریافت شده و سپس کارشناسی های لازم انجام و بهترین سازها در تمام رده ها از نوآموز تا حرفه ای، در نمایشگاه به معرض نمایش و معرفی قرار گرفت.»
وی افزود: «درحاشیه ی برگزاری این نمایشگاه و در روزهای آخر آن، دوسمینار «ساخت ساز» توسط استاد ابراهیم برزی از تهران و «نگهداری ساز» توسط اقای رضایی هنر جوی برتر استاد جزایری برگزار شد که با استقبال خوب مخاطبین سازهای ایرانی روبه رو گردید. درپایان، اتفاق ویژه ی این نمایشگاه رونمایی تمبر نخستین نمایشگاه تخصصی تار و سه تار بود که با حضور چهره های سرشناس موسیقی شیراز، آقایان جعفر صدر، محمد ذاکر حسین، احسان پناهی، وحید ریسی، سامان کشاورز، قاسمی خواه، رضا ناصری، موسوی، کاظم روشن دل، علی سهامی، علی گلشن، عباس فروتن، خشایار طیار و دیگر دوستان اهل موسیقی و بنام شیراز و همچنین جشن امضا با حضور اقایان برزی، صدر و رضایی انجام شد.»
دهقانی در پایان صحبت هایش خاطر نشان کرد: «گرچه از سازندگان ساکن شیراز انتظار حضور پررنگ تری می رفت؛ اما اهداف مورد نظر نمایشگاه تا حد زیادی محقق گردید وچشم انداز برپایی نمایشگاه های بزرگ تر درسطح وسیع تری در آینده متصور می شود.»
شایان ذکر است که نمایشگاه تخصصی «تار و سه تار» به همت مرکز موسیقی «بتهوون شیراز» با حضور سازندگان این سازها از شهرهای مختلف و کارشناسان و علاقمندان، از نیمه اردیبهشت ماه، در شهر شیراز دایر شد.


منبع: ریتم نو
ارسال نظرات
نام:
ایمیل:
* نظر:
تقویم هنری ادامه
یادداشت ادامه
هنوز مخاطبانی وجود دارند كه موسیقی درست می‌شنوند

هنوز مخاطبانی وجود دارند كه موسیقی درست می‌شنوند

من آقاي لودوویکو اینائودی را به خاطر همان قطعه‌ای كه در ميان يخ‌های قطبی اجرا كرد و بسيار مورد توجه قرار گرفت مي‌شناسم و صادقانه بگويم بقيه كارهاي ايشان را دنبال نكرده‌ام. اما درباره اجراي موسيقي «اينسترو منتال» يا موسيقي‌سازي بي‌كلام كه اجراي آقاي اينائودي نيز در اين زمره قرار مي‌گيرد بايد بگويم ...
آهنگساز گزیده کار

آهنگساز گزیده کار

خودش به گزیده کاری‌اش واقف است و هيجاني براي اينكه بيش از این‌ها كار كند ندارد، دهه ششم زندگي‌اش را سپري كرده است و درعین‌حال بخش عمده فعاليتش را معطوف به اجرا كرده. او لودوويكو اينائودی، آهنگسازي است كه ...