ریتم نو | سایت خبری - تحلیلی موسیقی ایران و جهان

تاریخ انتشار: ۱۶:۵۸ - ۱۶ خرداد ۱۳۹۷

پیروزی فرشاد قنبری در مسابقه‌ی جانکی ایکس ال/ همکاری مشترک در یک پروژه موسیقایی

فرشاد قنبری از آهنگسازان ایرانی در دو مسابقه جانکی ایکس ال به‌عنوان نفر نخست برگزیده شد و به‌این‌ترتیب قرار است با این آهنگساز مطرح موسیقی فیلم‌های سینمایی هالیوود، در یک پروژه مشترک موسیقایی همکاری کند.
پیروزی فرشاد قنبری در مسابقه‌ی جانکی ایکس ال/ همکاری مشترک در یک پروژه موسیقاییبه گزارش ریتم نو، چند ماه پیش بود که آهنگساز هلندیِ مطرح هالیوود جانکی ایکس ال (Junkie XL) فراخوان مسابقه‌ای برای آهنگسازی موسیقی فیلم را منتشر کرد. در این مسابقه قرار بود شرکت‌کنندگان بر اساس شخصیت زن داستانِ فیلم «مد مکس» قطعه‌ای بسازند. درنهایت اسامی 68 نفر به‌عنوان برگزیده اعلام شد که نام «فرشاد قنبری»، آهنگساز و پرودوسر ایرانی در ابتدای لیست قرار داشت. 
همچنین اخیراً جانکی ایکس ال، فراخوان جدیدی برای ساخت قطعه‌ای بر اساس فیلم «توم ریدر» که خودش آهنگساز اصلی آن است منتشر کرد و از علاقه‌مندان خواست تا این بار قطعه‌ای بر اساس صحنه‌ای از این فیلم بسازند. جالب اینجاست که این بار هم پس از پایان مسابقه اسامی 156 نفر اعلام شد و نام فرشاد قنبری پیش از سایر منتخبان آمده‌ است. در ابتدا با توجه به بالا بودن بازدید قطعاتی که قنبری برای این مسابقات ساخته بود حدس و گمان‌هایی زده شد که برگزیده‌ها به ترتیب میزان مخاطب (در صفحه ساوندکلاد مربوط به مسابقه) دسته‌بندی‌شده‌اند اما پس‌ازآن مشخص شد نظم و ترتیبی در تعداد بازدید‌ها وجود ندارد و ایکس ال نه الزاماً به‌واسطه مخاطب بالای این آثار بلکه بر اساس رأی خودش اسامی برگزیده را معرفی کرده است. البته که شاید میزان بازدید و شنیده شدن این آثار هم یکی از المان‌های تصمیم‌گیری باشد.
این آهنگساز که در ساخت موسیقی برای بازی هم تجربیات زیادی دارد و موسیقی یازی فوتبال (فیفا 18) را ساخته است پیش از شروع مسابقه در ویدئویی گفته بود جایزه نفر اول همکاری با خود او در یک پروژه خواهد بود. جانکی ایکس ال که سابقه همکاری با هانس زیمر در ساخت موسیقی فیلم «بتمن مقابل سوپرمن» و «مرد عنکبوتی2» را در کارنامه دارد در رابطه با این مسابقه گفته دوست دارد باعثِ ایجاد ارتباط بین افراد از نقاط مختلف دنیا شود.


منبع: ریتم نو
برچسب ها: حامد زمانی
ارسال نظرات
نام:
ایمیل:
* نظر:
تقویم هنری ادامه
یادداشت ادامه
هنوز مخاطبانی وجود دارند كه موسیقی درست می‌شنوند

هنوز مخاطبانی وجود دارند كه موسیقی درست می‌شنوند

من آقاي لودوویکو اینائودی را به خاطر همان قطعه‌ای كه در ميان يخ‌های قطبی اجرا كرد و بسيار مورد توجه قرار گرفت مي‌شناسم و صادقانه بگويم بقيه كارهاي ايشان را دنبال نكرده‌ام. اما درباره اجراي موسيقي «اينسترو منتال» يا موسيقي‌سازي بي‌كلام كه اجراي آقاي اينائودي نيز در اين زمره قرار مي‌گيرد بايد بگويم ...
آهنگساز گزیده کار

آهنگساز گزیده کار

خودش به گزیده کاری‌اش واقف است و هيجاني براي اينكه بيش از این‌ها كار كند ندارد، دهه ششم زندگي‌اش را سپري كرده است و درعین‌حال بخش عمده فعاليتش را معطوف به اجرا كرده. او لودوويكو اينائودی، آهنگسازي است كه ...