ریتم نو | سایت خبری - تحلیلی موسیقی ایران و جهان

تاریخ انتشار: ۱۰:۴۲ - ۲۲ فروردين ۱۳۹۷
با آغاز بلیت‌فروشی؛

قمصری شطرنج‌هایش را همان روز اول فروخت

باگذشت تنها 24 ساعت؛ تمامی بلیت‌های نمایش شطرنج به فروش رسید.
قمصری شطرنج‌هایش را همان روز اول فروختبه گزارش ریتم نو، این اثر که قرار است از 29 فروردین‌ماه به روی صحنه برود؛ در آغاز فروش با استقبال مخاطبان مواجه شد. 
این مجموعه نمایشی با نگاهی فلسفی، به زوال روابط عاطفی میان انسان‌ها می‌پردازد. از سوی دیگر، تضاد میان سیاهی و سپیدی بر فاصله تأکید می‌کند. شطرنج (شطِّ رنج) نوشته احسان افشاری ترکیبی از شعر و نثر، و در تکاپوی جبر و اختیار تلاش دارد ذهن مخاطب را به چالشی ملودیک فراخواند.
در این اثر نمایشی که آهنگسازی آن را علی قمصری به انجام رسانده است ؛ با هم‌آوایی بهادر صحت، هاله سيفى زاده ، حسين پيرحياتى ، مارال قمى اجرا می‌شود و سارا رسول زاده و حامد شفيع خواه نقش‌آفرینی خواهند کرد.
كارگردانى اين اثر را على ساسانى نيا و حامد شفيع خواه بر عهده‌دارند و موسیقی این مجموعه را على قمصرى (تار)، كامران منتظرى(تمبک) ، عسل ملک زاده(کوبه‌ای) ،امیر فرهنگ اسكندرى(عود)، اشكان مرادى(كمانچه)، پريسا پيرزاده(آلتو)، فرشاد شيخى(هورن) و نرگس تقى پور(هورن) خواهند نواخت. 
شطرنج از 29 فروردین در تالار حافظ به روی صحنه خواهد رفت.منبع: ریتم نو
ارسال نظرات
نام:
ایمیل:
* نظر:
تقویم هنری ادامه
یادداشت ادامه
هنوز مخاطبانی وجود دارند كه موسیقی درست می‌شنوند

هنوز مخاطبانی وجود دارند كه موسیقی درست می‌شنوند

من آقاي لودوویکو اینائودی را به خاطر همان قطعه‌ای كه در ميان يخ‌های قطبی اجرا كرد و بسيار مورد توجه قرار گرفت مي‌شناسم و صادقانه بگويم بقيه كارهاي ايشان را دنبال نكرده‌ام. اما درباره اجراي موسيقي «اينسترو منتال» يا موسيقي‌سازي بي‌كلام كه اجراي آقاي اينائودي نيز در اين زمره قرار مي‌گيرد بايد بگويم ...
آهنگساز گزیده کار

آهنگساز گزیده کار

خودش به گزیده کاری‌اش واقف است و هيجاني براي اينكه بيش از این‌ها كار كند ندارد، دهه ششم زندگي‌اش را سپري كرده است و درعین‌حال بخش عمده فعاليتش را معطوف به اجرا كرده. او لودوويكو اينائودی، آهنگسازي است كه ...