ریتم نو | سایت خبری - تحلیلی موسیقی ایران و جهان

تاریخ انتشار: ۱۲:۰۳ - ۲۸ اسفند ۱۳۹۶
با آهنگسازی محمدجلیل عندلیبی و همراهی گروه مولانا؛

احمد کامیار «ساز کن» را خواند

قطعه تصویری «ساز کن» از آلبوم «تنگ شکر» پیش از عید نوروز منتشر شد.
احمد کامیار «ساز کن» را خواندبه گزارش ریتم نو، این قطعه تصویری در دستگاه سه‌گاه با آهنگ و تنظیم محمدجلیل عندلیبی و صدای دکتر احمد کامیار بر روی شعری از شهریار اجراشده است. «ساز کن» گروه نوازی است متشکل از هم‌نشینی 6 ساز متعارف موسیقی اصیل ایرانی که کارگردانی قطعه تصویری‌اش را امین فرج پور انجام داده است. این قطعه نخستین آهنگ آلبوم «تنگ شکر» است که به‌زودی روانه بازار موسیقی خواهد شد. 
محمد جلیل عندلیبی، سالار عندلیبی، آراس رجبی و محمد گل عنبر به عنوان نوازندگان گروه موسیقی مولانا در این قطعه حضورداشته‌اند. 
رویکرد محمد جلیل عندلیبی در این اثر بازنمایی ظرفیت‌های دیگری از موسیقی اصیل ایرانی در فضای گروه نوازی، ساز و آواز و فضای ارکسترال بوده است. این آهنگساز صاحب‌نام موسیقی ایرانی درعین‌حال کوشیده رویکرد جدیدی از کاربرد کلام شاعران معاصر را در فضاهای تغزلی و حماسی بیازماید.  
احمد کامیار از سال 66 تا 71 در کلاس آواز علیرضا افتخاری (در هنرستان موسیقی اصفهان) ردیف‌های سید حسین طاهرزاده را آموخت و برای افزایش شناخت از مکتب اصفهان در کلاس‌های علی‌اصغر شاهزیدی و دیگر اساتید این شیوه آوازی حاضر شد. 
در سال 75 به محضر استاد محمدجلیل عندلیبی راه یافت و سولفژ، تئوری موسیقی و ردیف سه‌تار عبدالله دوامی را نزد او فراگرفت. در ادامه در تار  و سه‌تار را نزد همایون یزدانی و هدایت الله سیاره آموخت. «شب آرزو» اولین آلبوم این خواننده موسیقی ایرانی است که در سال 88 با آهنگسازی همایون یزدانی منتشر شد.
در ادامه می‌توانید قطعه تصویری «ساز کن» را از اینجا مشاهده و در صورت تمایل دانلود کنید.منبع: ریتم نو
ارسال نظرات
نام:
ایمیل:
* نظر:
تقویم هنری ادامه
یادداشت ادامه
هنوز مخاطبانی وجود دارند كه موسیقی درست می‌شنوند

هنوز مخاطبانی وجود دارند كه موسیقی درست می‌شنوند

من آقاي لودوویکو اینائودی را به خاطر همان قطعه‌ای كه در ميان يخ‌های قطبی اجرا كرد و بسيار مورد توجه قرار گرفت مي‌شناسم و صادقانه بگويم بقيه كارهاي ايشان را دنبال نكرده‌ام. اما درباره اجراي موسيقي «اينسترو منتال» يا موسيقي‌سازي بي‌كلام كه اجراي آقاي اينائودي نيز در اين زمره قرار مي‌گيرد بايد بگويم ...
آهنگساز گزیده کار

آهنگساز گزیده کار

خودش به گزیده کاری‌اش واقف است و هيجاني براي اينكه بيش از این‌ها كار كند ندارد، دهه ششم زندگي‌اش را سپري كرده است و درعین‌حال بخش عمده فعاليتش را معطوف به اجرا كرده. او لودوويكو اينائودی، آهنگسازي است كه ...