ریتم نو | سایت خبری - تحلیلی موسیقی ایران و جهان

کد خبر: ۵۷۳۳۵
تاریخ انتشار: ۱۱:۰۲ - ۲۱ اسفند ۱۳۹۶
در آستانه کنسرت اسفندماه در تالار وحدت مطرح شد:

مهدی نوروزی: می‌خواهیم تنها ارکستر بزرگ خصوصی ایران باشیم/ اشکان خطیبی خواننده کنسرت نوستالژی شد

سرپرست ارکستر بزرگ «ایستگاه» که در تاریخ 23 و 24 اسفندماه در تالار وحدت در کنار ناصر چشم آذر کنسرت نوستالژی را روی صحنه خواهد برد، از افزوده شدن اشکان خطیبی به‌عنوان خواننده این کنسرت خبر داد.
مهدی نوروزی: می‌خواهیم تنها ارکستر بزرگ خصوصی ایران باشیم/ اشکان خطیبی خواننده کنسرت نوستالژی شدبه گزارش ریتم نو، مهدی نوروزی درباره رپرتوار قطعات اجرایی در این کنسرت گفت: «قطعات جدید داریم. قطعات باکلام نسبت به‌دفعات قبلی بیشتر شده است. ارکستر با همان حجم و تعداد قبلی است و تغییری نداشته‌ایم. با یک ارکستر 75_76 نفره به روی صحنه می‌رویم. رهبر گروه مثل کنسرت‌های قبلی آقای امید رجبی است  و مدیر داخلی آقای رضا حیاتی هستند.»
نوروزی افزود: « مثل همیشه با «باران عشق» شروع می‌شود. تغییری که داشتیم این‌که کار «خلوت» که ایمان جعفری ساکسیفون آن را می‌زد، به دلیل سفر ایمان جعفری سولوی آن را به ترومپت داده‌ایم. کار «زمستان» را اضافه کرده‌ایم که همه شنیده‌اند و فکر می‌کنم مردم این کار را دوست داشته باشند. میکسی از چند تراک داریم که اشکان خطیبی می‌خواند. روند ما از بی‌کلام‌ها و «باران عشق» شروع می‌شود و به زهی بادی می‌رسد و بعد به سمت کارهایی می‌رویم که مردم همخوانی می‌کنند. کارهایی مثل «سوغاتی»، «مداد رنگی» و «هم‌زبونم باش» را اجرا می‌کنیم. در انتها به سمت کارهای باکلام می‌رویم.»
نوروزی درباره روند فعالیت‌های ارکستر ایستگاه که ارکستری خصوصی است هم توضیح داد: «ما به یک پرفورمنسی برای سال دیگر فکر می‌کنیم که «ارکستر بزرگ ایستگاه» به‌صورت مستقل ورود کند. می‌خواهیم با چند اسپانسر صحبت کنیم که کنسرت‌های خارج از کشور داشته باشیم. حتی با آقای چشم آذر می‌خواهیم کار کنیم. ما قبل از آقای چشم آذر هم در رپرتوار خودمان موسیقی فیلم داشتیم و حتی در جشنواره‌ی فجر هم موسیقی فیلم اجرا داشتم که می‌خواهیم به همان موقع برگردیم. یکی از برنامه‌های ما این است که یک گروه کر 80 نفره هم داشته باشیم که به‌صورت تخصصی قطعات کلاسیک را در دوره‌های مختلف اجرا کنیم و در بخش اختصاصاً کلاسیک هم ورود کنیم.»
وی افزود: «ما فارغ‌التحصیل موسیقی کلاسیک هستیم و به‌صرف این‌که موسیقی‌های فیلم را دوست می‌داشتیم و نقطه مشترک ما بود و آقای چشم آذر هم در این بخش قطعات ماندگاری داشتند که پاپیولارتر بود و به دیده شدن بیشتر ما کمک می‌کرد ورود کردیم. ما می‌خواهیم در کنار این کار بخش کلاسیک را به‌صورت موازی به کار ببریم. می‌خواهیم تنها ارکستر بزرگ خصوصی ایران بشویم که گروه کر بزرگ دارد.»
این موزیسین درباره عدم‌حمایت از ارکسترهای خصوصی در کشور نیز خاطرنشان کرد: « ارکستر خصوصی در ایران دوام نمی‌آورد چون حمایتی نمی‌شود. اگر ارکستر ملی و سمفونیک هم دوام آورده به خاطر این است که دولت پشت آن‌هاست و ازلحاظ اجرایی حمایت می‌شوند. از سالن تمرین و اجرا و نوع تبلیغات و مجوز حمایت می‌شوند ولی در بخش خصوصی اگر ارکستری می‌آید و رپرتوار آن به سال دوم نمی‌رسد به این دلیل نیست که توانایی ندارند و به این دلیل است که حمایت نمی‌شوند. ما سال دیگر در ده سالگی ایستگاه می‌رویم و من با چنگ و دندان این گروه را نگه‌داشته‌ام. ما هزینه‌های کمرشکنی داریم و بیزینس من در بخش پاپ است و جدیداً در بخش سینما ورود کرده‌ام. سعی می‌کنم در جاهای دیگر بودجه‌هایی جذب کنم که خرج ارکستر کنم و این تنها راه نجات و زنده ماندن ارکستر است ولی من این کار گروهی و موسیقی ارکسترال را دوست دارم و بالاخره آدم برای عشقش هزینه می‌کند. من دوست دارم که اگر افراد و موزیسین‌های مطرح یا غیر مطرح برای اجراهای بزرگ ایده‌هایی دارند به سمت ما بیایند و به ما پیشنهاد بدهند. من کارهای سخت را دوست دارم و اگر آرتیست‌های معروف و غیر معروف فکر می‌کنند ایده‌های متفاوتی دارند به ما پیشنهاد بدهند.»
جدیدترین کنسرت ناصر چشم آذر با همراهی ارکستر بزرگ ایستگاه تحت امتیاز موسسه آوای دوران و به تهیه‌کنندگی رسول ترابی 23 و 24 اسفند در تالار وحدت به خوانندگی اشکان خطیبی برگزار خواهد شد.


منبع: ریتم نو
ارسال نظرات
نام:
ایمیل:
* نظر: