ریتم نو | سایت خبری - تحلیلی موسیقی ایران و جهان

تاریخ انتشار: ۱۱:۱۹ - ۱۹ اسفند ۱۳۹۶

ترانه گیلکی «تاسیان» از «هم آوایان تاسیان» منتشر می‌شود

ترانه گیلکی «تاسیان» به شکل موزیک ویدئو از گروه موسیقی «هم آوایان تاسیان»، با آهنگسازی و خوانندگی حسین تقی نژاد منتشر می‌شود.

ترانه گیلکی «تاسیان» از «هم آوایان تاسیان» منتشر می‌شودبه گزارش ریتم نو، قطعه «تاسیان» پیش‌تر توسط این گروه، در کنسرت تالار وحدت اجرا شده و این بار با تنظیم متفاوتی از فراز عشقی و با آنسامبل زهی، ضبط و منتشر می‌شود، حسین تقی نژاد خواننده و آهنگساز این قطعه بوده و محمدتقی رستمی (ترانه‌سرا)، فراز عشقی (تنظیم)، نوید شعبانزاده، دانیال جورابچی، امین عطایی (ویولن)، دانیال جورابچی، دانیال اسدی راد (ویولن آلتو)، کیوان حبیب زاده (ویولونسل)، پورنگ پورشیرازی (کنترباس)، آرین قلی پور (پنداریک)، کیارش عشقی (دف) و ملاحت حداد (همخوان)، هنرمندانی هستند که در اجرای این قطعه همکاری داشته و مهدی کریمی به همراه کیانوش صداقت، صدابرداران و مجتبی کوهکن، کارگردان ویدیو بوده‌اند.

شایان‌ذکر است که حسین تقی نژاد، سرپرست گروه «هم آوایان تاسیان» فراگیری موسیقی را از سن ۱۷ سالگی با ساز سنتور و نزد حسن عشقی در رشت و سپس دوره‌های عالی و پیشرفته را نزد اساتید پشنگ و اردوان کامکار گذراند. تقی نژاد همچنین، در زمینه تئوری موسیقی از اساتید حسن میر شفیعی و سهراب فلک انگیز بهره‌مند شده است. این موزیسین کنسرت‌های متعدد گیلکی را به‌صورت انفرادی و همچنین با همراهی هم آوایان تاسیان از سال ١٣٨٨ تاکنون در رشت، تهران و دیگر شهرهای ایران بروی صحنه برده است. ایشان همچنین اجراهایی در کشورهای چون فرانسه و آلمان داشته است.

ترانه گیلکی «تاسیان» در قالب موزیک ویدئو و با مجوز دفتر موسیقی وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی، به‌زودی از طریق رسانه‌های رسمی انتشار موسیقی در ایران، رایگان منتشر و در دسترس مخاطبین قرار خواهد گرفت.


منبع: ریتم نو
ارسال نظرات
نام:
ایمیل:
* نظر: