ریتم نو | سایت خبری - تحلیلی موسیقی ایران و جهان

تاریخ انتشار: ۱۳:۳۲ - ۱۶ بهمن ۱۳۹۶
از "بینوایان" تا "لالا لند"

گروه کر شهر تهران قطعات فیلم‌های موزیکال را اجرا می‌کند

گروه کر شهر تهران به رهبری مهدی قاسمی اواخر بهمن‌ماه در تالار رودکی به روی صحنه می‌رود.
گروه کر شهر تهران قطعات فیلم‌های موزیکال را اجرا می‌کندبه گزارش ریتم نو، گروه کر شهر تهران در روزهای 26 و 27 بهمن‌ماه 1396، ساعت 20، در تالار رودکی قطعاتی از تئاترها و فیلم‌های موزیکال معروف را به رهبری مهدی قاسمی اجرا می‌کند. 
در بخش اول این کنسرت، گزیده‌ای از موسیقی "بینوایان" و "شبح اپرا" اجرا می‌شود. همچنین در بخش دوم منتخبی از موسیقی کارتون‌های معروف دیزنی، و گزیده‌ای از "لالا لند" و "اشک‌ها و لبخندها" به اجرا گذاشته می‌شود.
 یاسمین حسین زاده (پیانو)، پورنگ پورشیرازی (کنترباس) و دارا تیموری فر (درامز) در این اجرا گروه کر شهر تهران را همراهی می‌کنند. 
گروه کر شهر تهران در سال 1378 توسط مهدی قاسمی تشکیل شد. این گروه تاکنون با برگزاری ده‌ها کنسرت داخلی و خارجی، شرکت در جشنواره‌های متعدد و مشارکت در ضبط آثار آهنگسازان معاصر ایرانی همچون احمد پژمان توانسته خود را به‌عنوان یک گروه پویا و فعال مطرح نماید.
این گروه در چندین اجرا با ارکستر سمفونیک تهران همکاری داشته است. گروه کر شهر تهران در جشنواره موسیقی کرال خاورمیانه که در سال 2015 در دوبی برگزار شد، رتبه دوم را کسب نموده است.
علاقه‌مندان جهت تهیه بلیت به سایت ایران کنسرت www.iranconcert.com مراجعه نمایند.


منبع: ریتم نو
ارسال نظرات
نام:
ایمیل:
* نظر:
تقویم هنری ادامه
یادداشت ادامه
هنوز مخاطبانی وجود دارند كه موسیقی درست می‌شنوند

هنوز مخاطبانی وجود دارند كه موسیقی درست می‌شنوند

من آقاي لودوویکو اینائودی را به خاطر همان قطعه‌ای كه در ميان يخ‌های قطبی اجرا كرد و بسيار مورد توجه قرار گرفت مي‌شناسم و صادقانه بگويم بقيه كارهاي ايشان را دنبال نكرده‌ام. اما درباره اجراي موسيقي «اينسترو منتال» يا موسيقي‌سازي بي‌كلام كه اجراي آقاي اينائودي نيز در اين زمره قرار مي‌گيرد بايد بگويم ...
آهنگساز گزیده کار

آهنگساز گزیده کار

خودش به گزیده کاری‌اش واقف است و هيجاني براي اينكه بيش از این‌ها كار كند ندارد، دهه ششم زندگي‌اش را سپري كرده است و درعین‌حال بخش عمده فعاليتش را معطوف به اجرا كرده. او لودوويكو اينائودی، آهنگسازي است كه ...