ریتم نو | سایت خبری - تحلیلی موسیقی ایران و جهان

تاریخ انتشار: ۱۵:۵۵ - ۰۹ آذر ۱۳۹۶

پیش‌فروش كنسرت "سيمرغ" در پاریس آغاز شد

پیش‌فروش کنسرت سیمرغ با صدای همایون شجریان آغاز شد.

پیش‌فروش كنسرت به گزارش ریتم نو؛ کنسرت سیمرغ که تاکنون اجراهای فاخری در ایران و نقاط گوناگون دنیا ازجمله هلند داشته، قرار است هم‌زمان با برگزاری جشنواره هنری پارسی‌زبانان اروپا به مدت دو شب در پاریس اجرا داشته باشد.

علاقه‌مندان براي حضور در اين كنسرت كه در دو روز نخست برپايي جشنواره هنري فارسی‌زبانان اروپا ١٣و ١٤ژانويه (23 و 24 دی‌ماه) برپا می‌شود، می‌توانند برای پیش‌خرید بليت به آدرس اينترنتي پرشيانا مراجعه كنند.

لازم به یادآوری است، گزینش هوشمندانه عوامل این پروژه باعث شده تا کنسرت سیمرغ در زمره يكي از برجسته‌ترین آثار موسیقی سنتی قرار بگیرد. اشعار این اثر برگرفته از شاهنامه فردوسی است. در این اجرا همایون شجریان به‌عنوان خواننده، حمید متبسم آهنگساز مطرح و باتجربه و هومن خلعتبری رهبری ارکستر را برعهده گرفته‌اند.


منبع: ریتم نو
ارسال نظرات
نام:
ایمیل:
* نظر:
تقویم هنری ادامه
یادداشت ادامه
هنوز مخاطبانی وجود دارند كه موسیقی درست می‌شنوند

هنوز مخاطبانی وجود دارند كه موسیقی درست می‌شنوند

من آقاي لودوویکو اینائودی را به خاطر همان قطعه‌ای كه در ميان يخ‌های قطبی اجرا كرد و بسيار مورد توجه قرار گرفت مي‌شناسم و صادقانه بگويم بقيه كارهاي ايشان را دنبال نكرده‌ام. اما درباره اجراي موسيقي «اينسترو منتال» يا موسيقي‌سازي بي‌كلام كه اجراي آقاي اينائودي نيز در اين زمره قرار مي‌گيرد بايد بگويم ...
آهنگساز گزیده کار

آهنگساز گزیده کار

خودش به گزیده کاری‌اش واقف است و هيجاني براي اينكه بيش از این‌ها كار كند ندارد، دهه ششم زندگي‌اش را سپري كرده است و درعین‌حال بخش عمده فعاليتش را معطوف به اجرا كرده. او لودوويكو اينائودی، آهنگسازي است كه ...