ritmeno.ir

تاریخ انتشار: ۱۱:۱۵ - ۱۴ آبان ۱۳۹۶

کنسرت دولتمند خالف در جشنواره فارسی‌زبانان

کنسرت گروه فلک تاجیکستان با رهبری دولتمند خالف، خواننده و موسیقیدان برجسته این کشور در بخش جنبی نخستین جشنواره هنر فارسی‌زبانان اروپا برگزار می‌شود.

کنسرت دولتمند خالف در جشنواره فارسی‌زبانانبه گزارش ریتم نو به نقل از روابط عمومی جشنواره هنر فارسی‌زبانان اروپا، دولتمند خالف موسیقیدان، نوازنده و خواننده بنام تاجیک است که در طول سال‌ها فعالیت هنری خود افتخارات داخلی و بین‌المللی بسیاری را برای کشورش به ارمغان آورده است. این هنرمند که اغلب آهنگ‌ها و آوازهایش برگرفته از اشعار مولاناست، چندی پیش نشان طلایی کشور فرانسه را نیز از ژاک شیراک رئیس‌جمهور وقت این کشور دریافت کرد.

در حال حاضر چند آلبوم از گزیده آثار این هنرمند در ایران نیز منتشرشده است. همین پیوند و قرابت با فرهنگ و ادبیات فارسی در کشور ایران نیز باعث شد تا گروه "فلک" در نخستین جشنواره بین‌المللی فارسی‌زبانان اروپا در کنار دو کنسرت از کشور افغانستان و کنسرت سیمرغ همایون شجریان حضور پیدا کند.

اجرای کنسرت معروف "فلک" به رهبری دولتمند خالف از تاجیکستان در کنار سایر کنسرت‌هایی که از طرف کشورهای ایران و افغانستان در این جشنواره برگزار می‌شود همسو با رویکرد اصلی این جشنواره یعنی ایجاد مودت و یکپارچگی فارسی‌زبانان کشورهای ایران، افغانستان و تاجیکستان به‌واسطه زبان و ادبیات مشترک است.

نخستین جشنواره هنري فارسی‌زبان اروپا به همت انجمن فرهنگی- هنری پرشیانا ژانویه 2018 در پاریس برگزار می‌شود.


منبع: ریتم نو
ارسال نظرات
نام:
ایمیل:
* نظر: