ritmeno.ir

تاریخ انتشار: ۱۲:۰۸ - ۱۷ مرداد ۱۳۹۶

آلبوم موسیقی «هترا» منتشر شد

نخستین آلبوم رسمی گروه هترا با عنوان هترا (شمش) به همت نشر و پخش جوان منتشر شد.

آلبوم موسیقی «هترا» منتشر شدبه گزارش ریتم نو این در حالی است که هم‌زمان با نشر اثر، می‌توان آن را از طریق وب‌سایت‌های «بیپ تونز» و «ریتمو»، به‌صورت قانونی و آنلاین خریداری کرد.
نخستین آلبوم رسمی گروه هترا مشتمل بر هشت قطعه به نام‌های «پیدایش»، «سپیده دم»، «درخشش»، «تعادل»، «ساعت سایه ها»، «کوهی در غرب»، «جهان زیرین» و «بازگشت»، ساخته‌وپرداخته شده است.
این آلبوم روایت کننده یک روز کامل خدای خورشید (شمش) است؛ به هنگام سپیده دم، شَمَش خدای خورشیدسوار بر ارابه زرینش از دروازه آسمان بر کوهی در شرق پدیدار می‌شود. او پرتو درخشان خود را بر همه موجودات زمین می‌افکند و تاریکی و بدی را می‌زداید. او همان نیرویی در نور است که راستی را آشکار می‌سازد. به همین دلیل او در میان خدایان و انسان‌ها به‌عنوان نگهبان عدالت و برابری شناخته می‌شود. شمش سفر خود را در آسمان پی می‌گیرد و هنگامی‌که از میانه آسمان گذر می‌کند، سایه ها بر روی زمین بلندتر می‌شوند و تاریکی هرلحظه نمایان‌تر می‌شود تا هنگام غروب که او وارد دروازه غربی آسمان می‌شود و زمین را ترک می‌کند. این دروازه توسط موجودات دهشتناکی که نیمی انسان و نیمی کژدم هستند، پاسداری می‌شود. آن‌ها وظیفه‌دارند تا دروازه را برای شمش بگشایند و پس از عبور او ببندند و به مسافران درباره خطرات نهان پشت این دروازه، هشدار دهند. در پس این دروازه جهان زیرین یا سرزمین بی‌بازگشت قرارگرفته است. جهان زیرین تاریک، پر از گردوخاک و نامطبوع است.همه مردگان در آنجا سرگردان‌اند و به دنبال آب می‌گردند، اما تنها چیزی که برای خوردن می‌یابند خاک است. شمش به جهان زیرین می‌رود تا سرنوشت مردگان را تعیین کند. سپس دوباره هنگام سپیده دم، او به زمین‌بر می‌گردد تا بلندی‌ها را روشن سازد. شمش هرروز و هر شب این سفر بی‌پایان را ادامه می‌دهد.
گروه موسیقی «هترا»، از سال ۱۳۹۳ در کنار هم مشغول به کار و ضبط آلبوم «هترا (شمش)» هستند و صادق کیا (نوازنده تنبور)، امیررضا خاکباز (نوازنده سازهای کوبه‌ای)، فرشاد پاسدار (نوازنده گیتار الکتریک)، کیان حجازی (نوازنده گیتار بیس)، هومن منصوری (نوازنده کیبورد) و آروین مقصودلو (صداسازی)، اعضای اجراکننده این اثر را تشکیل می‌دهند. همچنین تهیه‌کننده این کار کیان حجازی بوده و نشر و پخش جوان به مدیریت نیما جوان، توزیع آن را بر عهده داشته است.
شایان‌ذکر است که علاقه‌مندان می‌توانند نسخه اصلی آلبوم موسیقی هترا را از مراکز معتبر فروش در بازار موسیقی تهیه و یا به‌صورت قانونی و آنلاین از طریق وب‌سایت‌های بیپ تونز beeptunes.com و ریتمو ritmo.ir خریداری و دانلود نمایند.

منبع: ریتم نو
ارسال نظرات
نام:
ایمیل:
* نظر:
تقویم هنری ادامه
یادداشت ادامه
هنوز مخاطبانی وجود دارند كه موسیقی درست می‌شنوند

هنوز مخاطبانی وجود دارند كه موسیقی درست می‌شنوند

من آقاي لودوویکو اینائودی را به خاطر همان قطعه‌ای كه در ميان يخ‌های قطبی اجرا كرد و بسيار مورد توجه قرار گرفت مي‌شناسم و صادقانه بگويم بقيه كارهاي ايشان را دنبال نكرده‌ام. اما درباره اجراي موسيقي «اينسترو منتال» يا موسيقي‌سازي بي‌كلام كه اجراي آقاي اينائودي نيز در اين زمره قرار مي‌گيرد بايد بگويم ...
آهنگساز گزیده کار

آهنگساز گزیده کار

خودش به گزیده کاری‌اش واقف است و هيجاني براي اينكه بيش از این‌ها كار كند ندارد، دهه ششم زندگي‌اش را سپري كرده است و درعین‌حال بخش عمده فعاليتش را معطوف به اجرا كرده. او لودوويكو اينائودی، آهنگسازي است كه ...