ritmeno.ir

تاریخ انتشار: ۱۰:۰۵ - ۱۲ مرداد ۱۳۹۶

آواز پارسی طنین‌انداز شد

پس از حواشی به وجود آمده در قوچان، سرانجام نخستین کنسرت آواز پارسی در تهران و سالن وزارت کشور به اجرا درآمد.

آواز پارسی طنین‌انداز شدبه گزارش خبرنگار ریتم نو ابتدا حافظ ناظری لحظاتی درباره اتفاقات پیش‌آمده در استان خراسان، کنسرت‌های ناگفته و همچنین برنامه‌های گروه در اجرای پیش رو صحبت کرد. سپس حافظ ناظری و اعضای گروه ، بخش نخست شاهنامه (به نام خداوند جان و خرد) و بخش سوم (چو ایران نباشد تن من مباد) را اجرا کردند. پس از هنرنمایی نوازندگان و خوانندگان سوپرانو، قسمت دوم برنامه آغاز شد و شهرام ناظری قطعه "زورخانه‌ای و حماسی "، "ایران به خدا مملکت ناموران است" و بخش اول داستان "فریدون و ضحاک" را به اجرا درآورد. بعد از استراحتی کوتاه بقیه اعضای گروه روی سن آمده و قطعه "بالا رَوَم" از آلبوم ناگفته را اجرا کردند.

بعدازآن، شهرام ناظری از حمایت مردم و ابراز لطف آن‌ها تشکر کرد و به همراه حافظ ناظری و همراهی گروه به اجرای ادامه داستان "فریدون و ضحاک" و قطعه معروف "آب حیات" پرداخت.

در انتها و در میان تشویق بی‌امان حضار، شهرام و حافظ ناظری از حضور خانم فرحی، تمام مهمانان و افراد داخل سالن سپاسگزاری کردند.

اعضای گروه عبارت‌اند از : پدرام فریوسفی (ویولن)، امین غفاری (ویولا)، محمد حسین غریبی (ویلن‌سل)، محمدرضا جبار(کنترباس)، بابک غسالی (عود)، شیوا سروش (سوپرانو)، الهه حیدری (متسوسوپرانو)، مهگل صفری (متسوسوپرانو)، فرهاد صفری (پرکاشن) و شهریار نظری (دف).

کنسرت آواز پارسی از ۱۰ تا ۱۳ مرداد در سالن وزارت کشور برگزار می‌شود.

گزارش تصویری از کنسرت آواز پارسی


نویسنده : سارا طاهری
منبع: ریتم نو
ارسال نظرات
نام:
ایمیل:
* نظر:
تقویم هنری ادامه
یادداشت ادامه
هنوز مخاطبانی وجود دارند كه موسیقی درست می‌شنوند

هنوز مخاطبانی وجود دارند كه موسیقی درست می‌شنوند

من آقاي لودوویکو اینائودی را به خاطر همان قطعه‌ای كه در ميان يخ‌های قطبی اجرا كرد و بسيار مورد توجه قرار گرفت مي‌شناسم و صادقانه بگويم بقيه كارهاي ايشان را دنبال نكرده‌ام. اما درباره اجراي موسيقي «اينسترو منتال» يا موسيقي‌سازي بي‌كلام كه اجراي آقاي اينائودي نيز در اين زمره قرار مي‌گيرد بايد بگويم ...
آهنگساز گزیده کار

آهنگساز گزیده کار

خودش به گزیده کاری‌اش واقف است و هيجاني براي اينكه بيش از این‌ها كار كند ندارد، دهه ششم زندگي‌اش را سپري كرده است و درعین‌حال بخش عمده فعاليتش را معطوف به اجرا كرده. او لودوويكو اينائودی، آهنگسازي است كه ...