ritmeno.ir

کد خبر: ۴۱۰۵۲
تاریخ انتشار: ۰۹:۰۴ - ۰۷ مهر ۱۳۹۵

مراسم رونمایی از مجموعه تجربیات موسیقایی «دیمین زند» برگزار شد

ریتم نو - دیمین زند دوشنبه شب (پنجم مهرماه) در حاشیه معرفی آثار و تجربیات موسیقیایی‌اش، 6 قطعه از 30 قطعه ساخته‌شده خود را در میان جمعی از هنرمندان و علاقه‌مندان به سبک «جاز» و «راک» اجرا کرد.


ریتم نو - دیمین زند دوشنبه شب (پنجم مهرماه) در حاشیه معرفی آثار و تجربیات موسیقیایی‌اش، 6 قطعه از 30 قطعه ساخته‌شده خود را در میان جمعی از هنرمندان و علاقه‌مندان به سبک «جاز» و «راک» اجرا کرد.وی در این مراسم سه قطعه از مجموعه آثارش و یک قطعه از اولین آلبوم رسمی‌اش را که قرار است به‌زودی منتشر و راهی بازار موسیقی کشور شود، همراه با دو ویدیو کلیپ از قطعات ساخته‌شده برای مخاطبین اجرا کرد.این مراسم، ساعت 19 با اجرای قطعه «جزی» در کافه «شناخت» آغاز شد، وی پس از اجرای اولین قطعه گفت: «گرچه طی سال‌های اخیر تصویر اشتباه و نامناسبی از موسیقی راک و جاز ارائه‌شده، اما خوشبختانه امروز این نگاه تغییر کرده و فضای انتشار قطعات جاز و راک بسیار بهتر شده و این امیدواری وجود دارد که فضای اجرای قطعات و همکاری با سازندگان این سبک موسیقی که اتفاقاً طرفداران بسیاری هم دارد، بیشتر شود.»


در ادامه مراسم، کلیپی از قطعه «آتش و آب» ساخته «علیرضا کیهان»، به نمایش درآمد که با استقبال مهمانان همراه شد. دیمین زند در ادامه افزود: «تاکنون بیش از 30 قطعه موسیقی با همراهی «نلی مهمنش» ساخته‌شده که در حال حاضر 7 قطعه از ساخته‌های وی به‌صورت مجموعه تجربیات موسیقایی تحت عنوان «شلیک آغاز» گردآوری‌شده است که امروز همگی در قالب یک مجموعه در دسترس است.»


به گفته این نوازنده، از ساعت 19 روز دوشنبه پنجم مهرماه، این مجموعه موسیقی در کلیه مراکز فروش موسیقی و سایت‌های معتبر فروش آنلاین موسیقی در دسترس عموم گذاشته‌شده و قابل تهیه است.


در این مراسم که با حضور جمعی از هنرمندان و علاقه‌مندان به سبک جاز و راک همراه بود، قطعه «خانه‌ای مانند بهشت» اجرا و با تشویق فراوان مهمانان همراه شد.


پس‌ازآن نیز قطعه «یک روز سرد» جدیدترین ساخته دیمین، متعلق به اولین آلبوم وی، برای اولین بار اجرا شد، همچنین قرار است اولین آلبوم این هنرمند، به‌زودی منتشر شود.


در ادامه مراسم موزیک ویدئو قطعه «باز باران»، ساخته علیرضا کیهان اجرا و درنهایت قطعه آخر که برای تیتراژ فیلم «صداهای خاموش» ساخته «سهی بانو ذوالقدر»، اجرا شد که پس از تشویق مهمانان، زند قطعه «خاطره‌ها» را مجدداً اجرا کرد.


وی که در میان اجرای قطعات موسیقایی خود بارها از همراهان خود در این مسیر یاد و قدردانی کرد، قطعه آخر را به نام «این در ذهن من است» به‌عنوان قطعه خداحافظی تقدیم مهمانان کرد.


این موزیسین جوان که تحصیلات خود را در مجارستان به اتمام رسانده و پس از بازگشت به ایران توانسته است تأثیر متفاوتی در موسیقی خیابانی داشته باشد، اعلام کرد: «سورپرایز مراسم امشب، پیشنهاد همکاری من با گروه «استکان» است که قرار است به‌زودی اجرای قطعات جدید با این گروه با سبک راک و جاز آغاز شود.»


دیمین با اشاره به همکاری جدیدش با گروه استکان گفت: «هدف ما از این همکاری ساخت قطعات موسیقی راک و جاز است و می‌خواهیم با آثار فاخر آبروی نیمه رفته این سبک در ایران را بخریم و به سایر کشورها ثابت کنیم که ایران در زمینه اجرا و ساخت موسیقی راک توانمند است. به گفته زند، موسیقی راک در ایران نه‌تنها از جریان‌های روز دنیا عقب نیست بلکه از بسیاری از کشورها جلوتر هم هست. وی گفت، با این همکاری قطعاً طرفداران بین‌المللی نیز خواهیم داشت.»


دیمین زند، در انتهای مراسم نیز از حمایت‌های همیشگی خانواده، دوستان و موزیسین‌های سبک جاز تشکر کرد و مراسم اهدای لوح فشرده مجموعه تجربیات زند و عکس و امضا با مهمانان انجام شد.


قطعات اولین آلبوم رسمی دیمین زند شامل 7قطعه به نام‌های «جزی»، «آتش و آب»، «جرم»، «یه جا رو زمین»، «حکایت»، «روح سنگین» و «شلیک آغاز» است که به‌زودی راهی بازار موسیقی کشور خواهد شد.دیمین زند متولد 1369 در تهران است که تحصیلات موسیقایی خود را در مجارستان پشت سر گذاشته و توانسته است پس از بازگشت به ایران، بیش از 30 قطعه موسیقی سبک جاز تولید کند، وی که در خانواده‌ای باذوق هنر موسیقی پرورش‌یافته، همچنین توانسته است با استفاده از گوش موسیقیایی خود طی 2سال گذشته فعالیت‌های مؤثری در زمینه موسیقی خیابانی و آشنایی مردم با این سبک از موسیقی داشته باشد.شایان‌ذکر است که این مراسم رونمایی در کافه شناخت واقع در میدان فلسطین، خیابان طالقانی برگزار شد.منبع: ریتم نو

برچسب ها: دیمین زند
ارسال نظرات
نام:
ایمیل:
* نظر:
تقویم هنری ادامه