ritmeno.ir

تاریخ انتشار: ۱۶:۳۵ - ۱۵ آذر ۱۳۹۴

کنسرت ارکستر موسیقی معاصر پارس

ریتم نو : ارکستر موسیقی معاصر پارس در تالار وحدت تهران گزیده ای از مهم ترین دستاوردهای موسیقی معاصر ایران را روایت می کند.
کنسرت ارکستر موسیقی معاصر پارس کنسرت ارکستر موسیقی معاصر پارس

در این اجرا قطعاتی از علی رادمان که با رویکرد موسیقی معاصر و ملهم از موسیقی ایرانی نوشته و تنظیم شده است ، اجرا می شود.این اجرا با نام «هشتگاه» شامل پنج قطعه موسیقی معاصر است و اواخر آذر در تهران به روی صحنه می رود.


نام این اجرا همنام با یکی از قطعات این کنسرت است که دارای هشت بخش بوده که با تغییر روایت و اجرای شعر نو در مقامهای موسیقی ایرانی معرفی شده است.


این برنامه شامل چهار قطعه ارکسترال همراه با خواننده و بخش الکترونیک و همچنین یک قطعه با مضمون روایی برای پنج ساز است.


رهبری ارکستر پارس را در این اجرا علی رادمان بر عهده دارد و تکنوازان اجرا نیز امیر زارع (آواز) و روزبه رحیمی (تکنواز سنتور و سه تار) هستند.


ارکستر معاصر پارس روز سه شنبه بیست و چهار آذر ماه سال جاری در تالار وحدت اجرایش را به روی صحنه می برد و پس از آن جمعه چهار دی ماه در تالار احسان شیراز کنسرتش را برگزار می کند.


این ارکستر با هدف ترویج و گسترش موسیقی معاصر در کشور راه اندازی شده است و اجراهای آن به آثاری از این نوع موسیقی اختصاص دارد.


علی رادمان به عنوان آهنگساز و رهبر این قطعات ، عضو هیأت علمی و دپارتمان موسیقی دانشگاه آزاد شیراز و دارای درجه یک هنری است.او تاکنون با فستیوال های بین المللی مختلفی همکاری داشته و آثاری را اجرا و ضبط کرده است.در آثار رادمان ، تجربیات متنوعی در زمینه چندصدایی موسیقی ایران دیده می شود که از آن جمله می توان به قطعات کویر ، افسانه شهر آیینه ها ، آرگیومنت و مثنوی اشاره کرد.


ارکستر معاصر پارس از سال هزار و سیصد و نود توسط رادمان تأسیس شده و تاکنون اجراهای متعددی داشته است.لوح تصویری «کنسرت حکایت تندیس» که از آخرین اجراهای این ارکستر به شمار می آید ، به زودی منتشر می شود.نویسنده : حمیدرضا پیرمحمدی


منبع : ریتم نو

ارسال نظرات
نام:
ایمیل:
* نظر:
تقویم هنری ادامه