ریتم نو | سایت خبری - تحلیلی موسیقی ایران و جهان

تاریخ انتشار: ۲۲:۵۲ - ۲۱ مهر ۱۳۹۴

زندگی نامه‌ی فیل کالینز با همه‌ی خوب و بدش

ریتم نو: فیل کالینز ( Phil Collins ) زندگی نامه اش را که به گفته ی خودش همه خاطرات خوب و بدش را در آن ذکر کرده، در سال 2016 به کمک انتشارات Penguin Random House روانه ی بازار خواهد کرد.
 

photo_2015-10-13_22-37-50

کالینز چه در گروه جنسیس (Genesis) و چه فعالیت‌های انفرادی یکی از موفق‌ترین فعالان عرصه‌ی موسیقی راک بوده است. او ابتدا گروه Genesis  را در سال 1971 و برای ضبط آلبوم Nursery Cryme که سومین آلبوم استدیویی آن‌ها محسوب می‌شد به عنوان نوازنده‌ی درامز همراهی کرد و در نهایت پس از جدا شدن پیتر گبریل Peter Gabriel (برای تمرکز بر فعالیت های انفرادی) از گروه , فیل به عنوان خواننده‌ی اصلی جانشین وی شد وآلبوم A Trick of the Tail نخستین آلبوم گروه با صدای او بود.


کالینز و گروه Genesis طی مسیر کاریشان دچار تغییراتی شدند که روند موسیقیایی آن‌ها را بیشتر پاپ محور کرد، آثاری همانند Invisible Touch (سال 1986/رتبه ی اول) , Tonight, Tonight, Tonight (سال 1987/ رتبه ی سوم) , I Can’t Dance (سال 1991/ رتبه ی سوم) و همچنین آثار انفرادی وی از جمله قطعاتی مانند In the Air Tonight  (سال 1981 / رتبه ی 19) , Against All Odds (1984/ رتبه ی اول) و Sussudio (سال 1985/ رتبه ی نخست) از این دسته به حساب می آیند.


فیل کالینز تقریبا از یک دهه‌ی گذشته به واسطه‌ی شرایط جسمانی‌اش که دیگر قادر به نواختن درامز نبود، همچنین تمایلش برای گذراندن زمان بیشتر با فرزندانشا از موسیقی کناره گیری کرد.


او درباره ی کتاب می گوید: «طی چندین سال گذشته بارها ازم درخواست شد تا زندگی نامه ام را بنویسم ولی هیچ‌وقت حس نمی‌کردم که زمان مناسبش فرارسیده باشد، تا اینکه به امروز رسیدیم. یک انتشارات خوب که Penguin Random House هست را پیدا کردم و آماده‌ام تا همه چیز را در ارتباط با زندگی موسیقیایی‌ام از بالا و پائینش و چیزهایی که از دید خودم تجربه کردم با همه ی خوب و بدش ثبت کنم.»


 

منبع : ریتم نو

گردآوری و ترجمه : اشکان شاهرخ
ارسال نظرات
نام:
ایمیل:
* نظر:
یادداشت ادامه
کاش نام فلامک می‌شد خیابان دهلوی و نام کل سعادت‌آباد می‌شد شجریان

کاش نام فلامک می‌شد خیابان دهلوی و نام کل سعادت‌آباد می‌شد شجریان

خیلی اتفاق فرخنده‌ای ست که چند خیابان را به نام بزرگان هنر مزین کرده‌اند.